מחיר הלבנת שיניים

מחיר הלבנת שיניים אצל מומחה בתחום

החיוך שלנו הוא הדבר הראשון שאנשים פוגשים וכשהוא בוהק נעים לנו ולאנשים שסביבנו.

כולנו רוצים שיניים בריאות ויפות ולכן שאלת מחיר הלבנת שיניים עולה לעתים קרובות. לפני שנוכל להבין מהי העלות של הטיפול כדאי שנדע כי ישנן שיטות שונות וכי חשוב לשים לב לא רק לנראות של השיניים אלא גם לבריאות חלל הפה כולו.

מחיר הלבנת שיניים בשיטות השונות

ישנן שיטות שונות להלבנה ואיתן גם מחיר הלבנת שיניים. נחזור על כך שהרופא צריך לוודא כי חלל הפה במצב טוב לפני שהוא יתחיל את הטיפול. במידה ויש צורך לבצע טיפולים נוספים כמו סתימות, טיפול שורש או בחניכיים, רופא השיניים יצטרך להציע הצעת מחיר בהתאם למצב. בין שיטות ההלבנה אפשר לראות:

סד לילה

הסד הוא תבנית שנוצרת במעבדה באופן אישי בהתאם למבנה חלל הפה. בתוך הסד יהיה חומר מלבין בריכוז נמוך יחסית ויש להשתמש בו מדי לילה. בשיטה זו אין כל סכנת פגיעה בשיניים, הטיפול מתחיל במרפאה אך ממשיך בבית כשהמטופל מזריק את חומר ההלבנה לתוך הסד ואת השינוי אפשר לראות לאחר כארבעה ימים כשהטיפול יכול להמשיך עד שבועיים. מחיר הלבנת שיניים בשיטה זו יכול לנוע בין 1000-1500 שקלים.

לייזר

בשיטה זו הטיפול כולו מתבצע על ידי רופא השיניים וחומר ההלבנה מרוכז יותר מהסד. בתחילת הטיפול ימרח רופא השיניים את חומר ההלבנה על השיניים ולאחר מכן יקרין עליהן עם לייזר כדי לגרום לחומר לפעול במהירות.

היתרון המשמעותי של הטיפול הוא במהירות שלו כאשר תוך טיפול אחד עד שניים אפשר לראות את ההבדל (בהתאם למצב הנוכחי של השיניים). כדאי לדעת כי לאחר הטיפול תיתכן רגישות בשיניים למספר ימים. מחיר הלבנת שיניים באמצעות לייזר ינוע בין 1700-2400 שקלים.

LED

שיטה זו דומה מאד ללייזר אך החומר אותו מורח רופא השיניים הוא בריכוז נמוך יותר מזה של הלייזר. לאחר שהחומר מונח יכוון הרופא קרן אור כחולה לאזור ויפעיל אותה. גם כאן אפשר לראות את התוצאות תוך טיפול אחד או שניים. העלויות של הטיפול ינועו בין 1000-1400 שקלים.

ציפוי חרסינה

שיטה זו אינה מלבינה את השיניים הנוכחיות אלא שמה עליהן ציפוי לבן מבריק. ישנן מספר טכניקות לציפוי כשבכולן רופא השיניים יצטרך לקחת את המידות המדויקות של השן, לשלוח את המידע למעבדה ושם יכינו את הציפוי שיונח על כל אחת מהשיניים. טיפול זה הוא היקר ביותר ונע בין 3000-4000 שקלים בעבור כל שן.

בחירת רופא שיניים לטיפולי הלבנה

ברור כי מחיר הלבנת שיניים יכול לקבוע במידה רבה האם נרצה לבצע את הטיפול או לא. עם זאת, חשוב לזכור כי המחיר הוא לא השיקול היחידי בבחירת רופא השיניים. חשוב לשאול את רופא השיניים על הניסיון שלו, השיטות שהוא פועל בהן, לשמוע ממנו המלצות לסוג הטיפול ולדעת כי כל שאלה מקבלת מענה עוד לפני תחילת הטיפול הראשון.

לרוב, פער המחירים בין רופא אחד לאחר יעמוד על 500-700 שקלים בעבור כל הטיפול ותמיד יש לבדוק את הרופא, הרקע שלו, סוג הטיפולים שהוא מבצע, לפני קבלת הצעת המחיר.